Aktuality

Vážení rodiče, 

vzhledem k hojné účasti a finanční náročnosti lyžařského výjezdu jsem se rozhodla letos nepořádat školu v přírodě. Nicméně se na Vás obracím s nabídkou menších školních výletů předposlední týden před prázdninami (17.-22.6.), které jsem pro děti vymyslela a dle zájmu budou realizovány. 

Program: 

pondělí 17.6. - cyklovýlet ZŠ Donovalská - Krč - Modřany - ZŠ Donovalská - jednalo by se o celodenní výlet na kolech po cyklostezkách (mimo frekventované silnice) o cca 30 km.  

úterý 18.6. - středa 19.6.  - procházka Prahou/návštěva muzea/piknik v parku/program ve škole 

                                          -přespání ve stanech na pozemku školy 

čtvrtek 20.6.- sobota 22.6. - třídenní výlet do Českého ráje s přespáním v kempu v Rovensku pod Troskami, ubytování v chatkách, odhadovaná cena 1500,- (ubytování na dvě noci 360,-, plná penze + pitný režim 860,- , povlečení 50,- + doprava vlakem) v okolí pěší túry (Trosky, Hrubá Skála, Kozákov,...)


Prosím Vás o vyplnění dokumentu ohledně účasti dětí na následujících akcí, který jsem zaslala emailem, ideálně do konce příštího týdne (12.5.), zejména kvůli třídennímu výletu, abych mohla chatky co nejdříve zarezervovat. Prosím o vyplnění všech 3 listů v dokumentu (pro každou akci jeden list).


Děkuji za spolupráci. 


S pozdravem 

Kateřina Šiftová


Vážení rodiče, 

z důvodu konání přijímacích zkoušek ve dnech 16. a 17.4. a tím souvisejícího nízkého počtu dětí ve škole, jsme se rozhodli pro žáky, kteří nepíší přijímací zkoušky, vytvořit náhradní program.
V úterý 16.4. vyrazíme do kina na promítání filmu: Gump jsme dvojka. Cena kina je 129,-, pro zájemce bude možné zakoupit zvýhodněné menu (popcorn plus nápoj) za 99,-. Očekávaný návrat z akce je v průběhu 5. vyučovací hodiny, poté děti odchází na oběd a domů.
Ve středu 17.4. bude pro žáky, kteří se neúčastní přijímacích zkoušek rovněž připraveno soutěžní dopoledne, a to za organizace žáků 7. tříd. Program bude probíhat od 1. do 5. vyučovací hodiny. 

Také bych Vás chtěla informovat o konzultačních hodinách, které budou probíhat v úterý 16.4. od 17h-19h, učitele najdete ve svých kmenových třídách, případně v kabinetech. Níže posílám rozpis. 
Třídní učitel: Bc. Kateřina Šiftová - třída 5.C/kabinet (pavilon D, přízemí)

Čj: Bc. Andrea Košvancová -třída 5.B/kabinet (pavilon D, 2. patro)

M: Mgr. Martin Průša - třída 7.B/kabinet (pavilon D, 1. patro)

Aj: Bc. Leontýna Pluhařová - kabinet (pavilon D, 1. patro)

     Mgr. Daniela Vergosová - kabinet (pavilon D, 2. patro)

Vl: Martina Šulcová - třída 2.D/kabinet (přístavba, 2. patro)

Pv: Mgr. Antónia Huljakova - třída 3.D/kabinet (přístavba, 1. patro)

Inf: Ing. Monika Diblíková - kabinet (pavilon D, přízemí)

Vv: Mgr. Šárka Jiráková - třída 2.B/kabinet (přístavba, 2. patro)

Děkuji za pochopení. Účastníkům přijímacích zkoušek přeji mnoho štěstí v nadcházejících dnech. 

S pozdravem 

Kateřina Šiftová

Vážení rodiče,

ve středu 27.3.2024 máme zajištěný workshop ve Skautském institutu na Staroměstkém náměstí. Jedná se o zážitkový workshop zaměřený na srpnové události roku 1968 z pohledu českých hokejistů (https://skoly.pametnaroda.cz/pro-zaky-a-studenty/edukacni-programy-pameti-naroda/workshopy/kdo-je-vitez/), workshop trvá 4 vyučovací hodiny a stojí 100,-/žáka (přinést do úterý 26.3.). 

Sraz: v 7:25 před budovou školy (společný odchod na zastávku Brodského) 

Očekávaný návrat kolem 13h k budově školy. 

S sebou: svačinu, pití, vyplněný souhlas s účastí (rozdám dětem v pátek 22.3., případně k dispozici v příloze)


S pozdravem 


Kateřina Šiftová

Krásný podvečer, 

zítra ve čtvrtek 21. března

PŘIPOJME SE ZÍTRA I MY, DĚKUJI !

Kateřina Š. 

18.3.2024: Focení do fotoročenky

Vážení rodiče,

v pátek 22.3.2024 proběhne focení do fotoročenky, focení se účastní i žáci, kteří o fotoročenku nemají zájem.
Cena fotoročenky je 250,-, prosím, přinést do pátku 22.3.2024. 

S pozdravem 

Kateřina Šiftová

18.1.2024: Bruslení a předání výpisu vysvědčení

Vážení rodiče, 

chtěla bych Vás informovat o průběhu středy 31.1.2024. Děti ráno dorazí do třídy, první hodinu dostanou výpis z pololetního vysvědčení a v průběhu 2. vyučovací hodiny odcházíme na autobus směr Ke Kateřinkám, kde máme zarezervovanou ledovou plochu. Cena vstupu je 40,-/žáka (donést do 29.1.), bude možné si zapůjčit brusle za 80,- (peníze na půjčení si nechávají děti u sebe), nicméně je potřeba předem nahlásit počet a velikosti bruslí, tedy Vás poprosím, vyplňte mi, prosím, formulář níže nejpozději do 29.1. Očekávaný návrat je kolem 11:40, poté děti odchází na oběd a domů, výuka je tedy tento den zkrácena na 4 vyučovací hodiny

Děkuji za pochopení 

S pozdravem 

Kateřina Šiftová

Pujčení bruslí 31.1.2024

17.1.2024: Napadení žáka naší školy
Vážení rodiče,  

dovoluji si Vás informovat, že 15.1. po 13. hodině došlo za halou/bazénem 11VS směrem na Kulatý Chodovec k napadení našeho žáka dospělou osobou. Věc je v šetření Police ČR, větší dohled nad okolím školy přislíbila Městská policie a na Odbor životního prostředí MČ je podán podnět k vysekání porostu kolem této cesty.

Je vhodné dbát zvýšené opatrnosti a přijmout opatření k zvýšení bezpečnosti - cesty ze školy s kamarádem, doprovod rodičů, mobilní telefon, nekomunikovat s cizím člověkem atd.


Děkuji. 


Kateřina Šiftová

15.1.2024: Pohovorové hodiny úterý 16.1. 

Vážení rodiče, 

v úterý 16.1.2024 se konají pohovorové hodiny od 17hod do 19hod týkající se pololetního hodnocení žáků. Níže posílám rozpis, kde najdete jednotlivé vyučující. 

Třídní učitel: Bc. Kateřina Šiftová - třída 5.C/kabinet (pavilon D, přízemí)

Čj: Bc. Andrea Košvancová -třída 5.B/kabinet (pavilon D, 2. patro)

M: Mgr. Martin Průša - kabinet (pavilon D, 1. patro)

Aj: Bc. Leontýna Pluhařová - kabinet (pavilon D, 1. patro)

     Mgr. Daniela Vergosová - kabinet (pavilon D, 2. patro)

Vl: Martina Šulcová - třída 2.D/kabinet (přístavba, 2. patro)

Pv: Mgr. Antónia Huljakova - třída 3.D/kabinet (přístavba, 1. patro)

Inf: Ing. Monika Diblíková - kabinet (pavilon D, přízemí)

Vv: Mgr. Šárka Jiráková - třída 2.B/kabinet (přístavba, 2. patro)


S pozdravem 

Kateřina Šiftová

9.1.2024: Aktuální dění na lyžařském výjezdu

Fotky a informace k jednotlivým dnům naleznete na následující odkazu: 

https://lyzak-leden-2024.donovalskazs.cz/

S pozdravem

Kateřina Šiftová

4.1.2024: Finální informace k lyžařskému výjezdu 

Vážení rodiče, 

posílám poslední informace k lyžařskému kurzu, který proběhne 7.1.-14.1.2024. 

Sraz v neděli 7.1. v 8:00 z parkoviště u sportovní haly Jedenáctka, před bazénem. U autobusu mi nezapomeňte předat bezinfekčnost a léky (pokud nějaké dítě užívá) v podepsaném ikea sáčku s dávkováním. Lyže předávejte zajištěné a podepsané (ideálně ve vaku). V den příjezdu budou mít děti zajištěný oběd, v den odjezdu již oběd mít nebudou.

Plánovaný návrat je v neděli 14.1. ve 13hod, děti si vyzvedávejte rovněž na parkovišti před bazénem. 

Přibalte dětem do batůžku na svah nějaké sušenky nebo jiný zdroj rychlé energie, na svahu jsou sice k dispozici kiosky, ale bývají většinou předražené. Stejně tak doporučuji i nějakou termosku na čaj či vodu. 

V případě, že bude sníh i mimo sjezdovky, bude možnost zajít na běžky, několik běžek bude k zapůjčení i na místě, ale pouze omezené množství. V případě nepříznivého počasí bude místo odpoledního lyžování probíhat túra, počítejte tedy i s touto variantou.

Pokud jste ještě neodevzdali čestné prohlášení o seřízení lyží či pokyny k lyžařskému kurzu, pošlete je po dětech do pátku 5.1. 

V informačním listu najdete informaci, že mobilní telefony si sebou děti nemají brát. Osobně doporučuji nechat mobil doma, ale přímo mobily nezakazuji, nicméně zvažte, jestli je nutné, jej sebou dětem dávat, pokud budou mít děti volné místo v zavazadle, zabalte jim spíše nějakou společenskou hru. 

Někteří jste se ptali na pojištění odpovědnosti v případě, že dítě způsobí nechtěně úraz někomu jinému. Cestovní kancelář je na tuto variantu pojištěná. 


Pokud máte ještě nějaké dotazy, neváhejte se na mě obrátit.  

Budu se těšit. 


S pozdravem 

Kateřina Šiftová


18.12.2023: Změna ceny kino!!!

Vážení rodiče, 

omlouvám se, spletla jsem částku za kino, vycházela jsem ze stránek kina, nicméně pro nás byla platí speciální cena a to 129,-.

Prosím tedy zítra o přinesení 129,- a předání asistentce. 

Omlouvám se za nedorozumění. 


Děkuji.

S pozdravem


Kateřina Šiftová

17.12. 2023 Poslední školní týden před Vánoci

Vážení rodiče, 

omlouvám se za pozdní informace, nicméně vzhledem k tomu, že jsem o víkendu onemocněla se plány poněkud mění. V úterý je pro děti objednané promítání filmu Wonka v Premiere Cinema Hostivař. Cena je 185,-/žáka, prosím, přinést v úterý ráno, asistentka Bára vybere peníze a půjde s nimi jako doprovod, bude zde možnost si zakoupit menu popcorn a colu za 99,-. Středeční bruslení se z důvodu mé nemoci ruší a přesouvá na leden, pravděpodobně úterý před vysvědčením 30.1.2024, ještě upřesním. 

V pátek bude probíhat besídka ve třídě a poté vánoční zpívání, které je naplánováno od 11h pro 1. stupeň a od 12h pro druhý stupeň, děti, které o zpívání mají zájem, skončí ve 12:40, zbylé děti odchází v 11:40 na oběd a domů. 

Děkuji za pochopení a přeji poklidný poslední týden školy, Veselé Vánoce a dobrý vstup no nového roku 2024. 


Kateřina Šiftová

8.12.2023 Florbal School Match

Vážení rodiče, 

příští týden v pátek 15.12. se půjdeme podívat na nejvyšší ženskou florbalovou ligu (Extraliga Ženy Chodov vs. Tatran), pro děti budou připraveny speciální soutěže, autogramiáda. Akce začíná v 9h, půjdeme společně po první vyučovací hodině. Očekávaný konec akce je cca ve 12hod, vzhledem k tomu, že děti mívají pátky do 11:45, prosím počítejte s návratem dětí do školy kolem 12:30. Pokud někdo potřebuje vyzvednout dítě dříve např. z důvodu kroužků, napište mi email, domluvíme se, že Vám dítě předám před sportovní halou Jižní město (Květnového vítězství 2233/52, Praha 11, 149 00)

Věřím, že si akci řádně užijeme.

S pozdravem 

Kateřina Šiftová

8.12.2023 Doplatek za lyžák + skipas

Vážení rodiče, 

připomínám blížící se termín doplacení lyžařského výjezdu. Zároveň mi spolu s doplatkem přineste dokumenty, které jste obdrželi na třídních schůzkách. Již je známá cena skipasu:

Severák 1300,-

Špičák 2 200,-

Prosím o donesení spolu s doplatkem 4300,- do pátku 15.12.

Děkuji za pochopení 

Kateřina Šiftová

27.11.2023: Stávka zaměstnanců 27.11.2023 

Nastala situace, ve které mnoho lidí nemá úplně jasno. Dnešní stávka 27.11.2023 je výrazem nesouhlasu s tím, kam by aktuální školství mělo dále směřovat. Naše žákyně se ujaly těžkého tématu a v tomto videu se pokusí vysvětlit, jak je to se stávkou a s uzavřením škol. Jedná se o vysvětlení nepříjemné situace, která nastala a kterou je nutné řešit. 

22.11.2023: Stávka v pondělí 27.11.2023

Vážení rodiče, 

v pondělí 27.11. 2023 bude škola uzavřena z důvodu stávky. Níže posílám vyjádření pana ředitele ke stávce. 

Děkuji za pochopení. 


S pozdravem 


Kateřina Šiftová

stávka (1).pdf

1.11.2023: Třídní schůzky/konzultace 7.11.+ nabídka publikací k procvičování
Vážení rodiče, 

tímto Vás zvu na úterní (7.11.) třídní schůzky, které se budou konat od 17h v kmenové třídě 5.C. Schůzka bude krátká, počítám 5-10 min, jedná se především o informační schůzku k lyžařskému výjezdu, prosím o přinesení zálohy 2 000,-. Pokud Vás zajímá prospěch dětí v jednotlivých předmětech, posílám rozpis, kde jednotlivé vyučující najdete. Budou pro Vás k dispozici ve svých kmenových třídách nebo kabinetech od 17-19 hod.


Čj: Bc. Andrea Košvancová -třída 5.B/kabinet (pavilon D, 2. patro)

M: Mgr. Martin Průša - kabinet (pavilon D, 1. patro)

Aj: Bc. Leontýna Pluhařová - kabinet (pavilon D, 1. patro)

     Mgr. Daniela Vergosová - kabinet (pavilon D, 2. patro)

Vl: Martina Šulcová - třída 2.D/kabinet (přístavba, 2. patro)

Pv: Mgr. Antónia Huljakova - třída 3.D/kabinet (přístavba, 1. patro)

Inf: Ing. Monika Diblíková - kabinet (pavilon D, přízemí)

Vv: Mgr. Šárka Jiráková - třída 2.B/kabinet (přístavba, 2. patro)


Zároveň Vám chci nabídnout publikace pro opakování učiva matematiky a českého jazyka, které nám zaslalo nakladatelství. Na třídních schůzkách bude možnost do nich nahlédnout a případně je zakoupit, samozřejmě jejich zakoupení není povinné, jedná se o nabídku pro zájemce. Cena je 95,-/kus


Hezký zbytek dne 


Kateřina Šiftová  


25.10.2023: Dostupné informace k přijímacím zkouškám na víceletá gymnázia
Vážení rodiče, 

dostala jsem několik informací od výchovného poradce, která se týkají přijímacího řízení na víceletá gymnázia. 


Doporučení navštívit tuto akci:

Schola Pragensis - 23.-  25. 11 2023, Kongresové centrum https://www.scholapragensis.online/?authuser=0


Termíny přijímacího řízení: https://prijimacky.cermat.cz/files/files/2023_-_Sdeleni_o_terminech_2.pdf


Důležité odkazy, najdete:

MŠMT: https://www.msmt.cz/vzdelavani/stredni-vzdelavani


CERMAT: https://prijimacky.cermat.cz/


Pokud má někdo  z 5. tříd zájem o uměleckou školu = taneční konzervatoř/talentová zkouška - přihláška se podává do 30.11.2023 - rodiče prosím o kontaktování výchovné poradkyně později do 25.11. na tuto e mailovou adresu: plackovav@donovalskazs.cz


Jakmile obdržím další informace od výchovné poradkyně, zašlu Vám je emailem. 


S pozdravem 


Kateřina Šiftová

19.10.2023: Přespávání ve škole 31.10.-1.11.2024

Vážení rodiče, 

z úterý (31.10.) na středu (1.11.) budeme se třídou 5.C a několika dalšími třídami přespávat ve škole. Vzhledem k tomu, že je to akorát v termínu Halloweenu, rozhodli jsme se přespání pojmout v duchu tohoto svátku. Na děti bude čekat halloweenská diskotéka s vyhlášením o nejlepší kostým, společná večeře, stezka odvahy, kterou budou mít pod taktovkou letošní deváťáci, a film na dobrou noc. 

Zároveň využiji akci přespávání a výjimečně přesouvám páteční třídnickou hodinu na středu ráno. Tedy poprosím, abyste dětem zabalili také snídani. 

Poprosím Vás o potvrzení účasti na přespávání. Pokud někdo nebude přespávat ve škole, ale dorazí na společnou snídani (třídnickou hodinu), rovněž mě o tom informujte. 

S sebou: oblečení do školy, spodní prádlo na středu, pyžamo, spacák, polštářek, karimatku, kostým, hygienické potřeby, ručník, večeři (nebo peníze na pizzu), snídani. Prosím, nedávejte dětem energetické nápoje a nápoje s obsahem kofeinu. 

Sraz: v 18:00 před hlavním vstupem do školy

Děkuji. 

Přeji hezký zbytek dne 

Kateřina Šiftová

10.10. 2023: Lyžařský výcvik 7.1.-14.1.2024

Vážení rodiče, 

od vedoucích letošního lyžařského výjezdu Mgr. Miloslava Cymbála a Mgr. Lenky Čechové jsem dostala informaci, že je pro naši třídu volné místo. V emailu Vám posílám podrobné informace a závaznou přihlášku, kterou, prosím, vyplňte a odevzdejte do středy 18.10. Přihlášku vyplněnou pošlete po dětech nebo naskenovanou pošlete na můj email. 

Děkuji za zájem. 

Hezký zbytek dne 

Kateřina Šiftová

10.10.2023: Divadlo ve škole - DIGITIME

Vážení rodiče, 

v úterý 17.10. je pro děti objednané divadelní představení DIGITIME od divadla Minor. Představení bude probíhat ve škole v malé tělocvičně od 10:50 - 11:40, prosím přinést 50,- do pondělí 16.10. 

Děkuji. 

Šiftová Kateřina  

10.10. 2023: Sběr papíru


27.9.2023: Návštěva dendrologické zahrady 3.10.

Vážení rodiče , 

V úterý 3.10. navštívíme s dětmi dendrologickou zahradu v Průhonicích. Bude pro nás připraven program
Hledači pokladů 

(Z webu Dendrologické zahrady: Na děti čeká několik stanovišť, na kterých nahlédnou do skrytého světa hornin a nerostů. Při hravých aktivitách poznají, že horniny a nerosty jsou pevnou součástí našich životů. Vyzkouší si práci hledačů drahokamů a svůj nález si odnesou domů na památku. Program připravili ve spolupráci s geology a paleontology Akadimie věd ČR.)


Cena programu: 120,-/žák, prosím přinést v pondělí 2.10.

Program trvá 180 minut.

Sraz je v úterý 3.10. v 8:00 před školou, společně odcházíme na zastávku Donovalská, odtud pojedeme MHD. Plánovaný návrat je ve 13:30, poté jdou děti na oběd a po obědě odchází domů. 


S pozdravem 


Kateřina Šiftová


26.9.2023: Lyžařský výjezd 7.1.-14.1.

Vážení rodiče, 

po třídních schůzkách jsem nabyla dojmu, že byste byli rádi, kdyby děti jely v patém ročníku na lyžařský výcvik. Zašla jsem s touto žádostí za vedením školy a bylo mi řečeno, že jsou lyžařské výjezdy primárně určeny pro sedmé ročníky, a poté se doplňuje jinými třídami (kdo dřív přijde, ten dřív mele), každopádně se zdá, že vzhledem k nižší početnosti sedmých tříd by mohlo být místo pro jednu třídu navíc, samozřejmě vše záleží na počtu přihlášených žáků ze sedmých a čtvrtých ročníků (čtvrté třídy již mají domluvené místo od června minulého roku). Jakmile budou uzavřené přihlášky sedmých a čtvrtých ročníků, přihlášky by měly být odevzdány během října, definitivně potvrdím, jestli je naše účast na lyžařském kurzu možná. 


S přáním hezkého dne 


Kateřina Šiftová


25.9.2023: Školní oblečení

Vážení rodiče, 

do 1. října je opět otevřen e-shop se školním oblečením a doplňky. Odkaz na e-shop naleznete zde: https://www.kraloveskoly.cz/donovalska/ 

Od loňského roku přibyly nové produkty a barvy. 

S pozdravem 

Kateřina Šiftová

25.9.2023: Logická olympiáda 

Vážení rodiče, 

do 30.9. je možné přihlásit děti do logické olympiády. Pokud má některé z dětí zájem, zaregistrujte jej na https://www.logickaolympiada.cz/, registrace z loňského roku jsou neplatná. První kolo olympiády proběhne v období 1.-7.10.2023 v online podobě. 

S pozdravem 


Kateřina Šiftová

12.9.2023: Peníze za pracovní sešity

Vážení rodiče, 

pokud jste tak již neučinili, prosím, o donesení 413,- za pracovní sešity. 

Děkuji.

S pozdravem

Šiftová Kateřina 

5.9.2023: Potřeby do třídy

Vážení rodiče, 

chtěla bych Vás poprosit, aby každé dítě přineslo do třídy několik věcí pro společné užívání:

Děkuji.

S pozdravem 

Kateřina Šiftová

4.9.2023: Mimořádné třídní schůzky

Vážení rodiče, 

chtěla bych Vás pozvat na mimořádné třídní schůzky, které proběhnou ve čtvrtek 7.9. od 17:00 v učebně 5.C. Učebna se nachází v přízemí v pavilonu D naproti učebně informatiky u vstupu do tělocvičen. Schůzka bude krátká, řeknu jen pár informací k 5. ročníku, ale především bych se Vám chtěla osobně představit. 

Děkuji a budu se těšit na shledání. 


S pozdravem 


Kateřina Šiftová


4.9.2023: Rozvrh a co do hodin? 

V záložce 'Rozvrh' najdete aktuální rozvrh a co budete do jednotlivých hodin potřebovat. 

1.9.2023: První školní týden

Vážení rodiče, 

srdečně zdravím Vás v novém školním roce 2023/2024, který zahájíme v pondělí 4.9.2023. Děti v tomto školním roce čeká několik změn, kromě změny třídního učitele, budou mít také nově třídu v přízemí v pavilonu D u vchodu do tělocvičen. Také je čeká druhostupňový systém střídání vyučujících, seznam s kontakty naleznete v záložce kontakty. 

Harmonogram příštího týdne: 

Pondělí: zahájení školního roku 8:00 - 8:45, vyučování bude probíhat pouze jednu hodinu 

Úterý: třídnické hodiny 8:00-11:45 

Od středy vyučování dle rozvrhu 


Budu se těšit na spolupráci 


Kateřina Šiftová


1.9.2023: Informační list  pro školní rok 2023/2024


Informační-list-2023-2024.doc